Tartalék játékvezető:
Horváth Zoltán
Gólbírók:
Pillók Ádám, Karakó Ferenc
90 +2.Vége a találkozónak, magabiztosan győztünk 4-0-ra az Újpest ellen! Szép volt, fiúk!
90.2 perc a ráadás.
88.Petrjakot Bourard váltja
87.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Petrjak egy átvétel és egy igazítás után, 20 méterről kilőtte a jobb alsót!
84.Funsho lépett ki, 10 méterről lőtt, Banai nagyot védett lábbal.
83.Dárdai, majd Pinto próbálkozása akadt el a blokkban.
83.Petrjak lépett át egy passzt, majd Houri kapu mellé lőtt 18 méterről.
82.Zivzivadzét Szabó váltja.
81.Petrjak indult meg a szélen, de rossz megoldást választott, nem lett helyzet.
77.A vendégek kihasználták az összes cserelehetőségüket.
75.Pauljevicet Mucsányi váltja.
74.Onovo helyén Bjelos folytatja.
74.
73.Dárdai élesen belőtt szabadrúgására Banai vetődött ki.
71.Tallo lőtt laposan 17 méterről, Kovács védett biztosan.
70.
70.Pinto szabálytalan, sárga lap.
69.GÓÓÓÓÓL! Rus adott óriási labdát Petrjaknak, aki gyönyörűen átvette azt, majd kapásból a kapuba bombázott 10 méterről!
68.Nikolics és Nego helyett Houri és Dárdai a pályán.
67.Petrjak kap sárgát reklamálásért.
65.Csongvai, Simon és Antonov le, Szakály, Bacsa és Cerqueira be a vendégeknél.
62.Hatalmas helyzet! Nego passzolt Funshóhoz, visszakapta a labdát, majd 13 méterről a jobb alsó mellé lőtt. Más kérdés, hogy a lövés pillanatában Máté megrúgta, büntető is következhetett volna...
60.Simon beadása Kovács kezébe megy.
59.Nikolics ment el a szélen, a beadását Mitrovic fülelte le.
58.Petrjak szögletét Stopira fejelte le, Mitrovic takarított, a kontrát Nego állította meg.
57.
55.Antonov szöglete után Rus fejelte ki a labdát.
54.Petrjak-Nikolics kényszerítő után Banai szerezte meg a labdát.
53.Petrjak két szögletet rúghatott egymás után, az első volt a veszélyesebb, amikor Csongvai majdnem a saját kapujába fejelt.
51.Zivzivadze indítása egy picit hosszú volt Nikolicsnak.
49.Pauljevic beadását Rus fejelte ki az ötösről.
47.Nem cseréltünk a szünetben.
46.Folytatódik a mérkőzés.
45.Vége a félidőnek.
44.Zivzivadze lőtt ballal a jobb felső fölé a tizenhatos sarkáról.
41.A tizenhatosunk sarkától lőtt kapura egy szabadrúgást Antonov, Kovács nagyot védett!
38.Petrjak szögletét Pinto csúsztatta mellé.
35.Bolla tört be a tizenhatoson belülre, Nikolicshoz passzolt, Máté azonban szerelte kapitányunkat.
34.
33.GÓÓÓÓÓÓL! Petrjak szöglete után Zivzivadze fejelte le a labdát, a berobbanó Nikolics pedig közelről a hálóba lőtt!
31.
30.Helyzet! Petrjak remek csel után Zivzivadzét szolgálta ki, aki 7 méterről a kapufát találta el!
29.Újabb kifejelt szöglet, ezúttal Tallo tisztázott a vendégek kapuja elől.
28.Petrjak szöglete veszélytelen.
27.Rus szabadrúgása vágódott le a sorfalról.
26.Stopira fejelte ki a második újpesti szögletet, a kontrát Onovo állította meg szabálytalanul egy sárgáért cserébe.
24.Zivzivadze ment le szépen az alapvonalig, jól is centerezett jobbról, de nem volt érkező.
23.Stopira Musliut találta el, majdnem a kapunkba pattant a labda. A szöglet veszélytelen volt.
22.Antonov lőtt távolról jócskán a bal alsó mellé.
20.Újabb lehetőség! Zivzivadze labdájával lépett ki Nikolics és 15 méterről az oldalhálóba lőtt.
19.Nagy helyzet lehetett volna Zivzivadze akciója után, de végül röviden passzolt Petrjakhoz, így nem tudtuk lövéssel zárni a támadást.
18.Petrjak esett el a tizenhatoson belül, ezúttal nincs tizenegyes.
15.Pauljevic beadása után kirúgás következik.
13.Petrjak adta be első szögletünket, Banai megszerezte a labdát.
12.
11.Gyönyörű támadás végén Funsho tette vissza a labdát Bollának, aki 15 méterről lőtt fölé.
8.Büntető és gól! Csongvai szabálytalankodott Funsho ellen a tizenhatoson belül. Nikolics kilőtte a bal felsőt!
7.Pinto indított megint, most Funsho lépett volna ki, de lest jelzett az asszisztens.
5.Pinto indítása után Petrjak esett el a tizenhatos vonalánál, Berke nem látott szabálytalanságot.
2.Zivzivadze ugratta volna ki Petrjakot, de egy védő beleért a labdába, ami így Banaihoz pattant.
1.Elkezdődött a mérkőzés!
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.
A kezdés előtt két legendánkat, Csongrádi Ferencet és Végh Tibort köszöntöttük, mindketten március végén ünnepelték 65. születésnapjukat. Még egyszer Isten éltesse őket!
-10.Idén kétszer találkoztunk az Újpesttel bajnokin és mindkétszer 5 gólt szereztünk.
-15.A csapatok visszamentek az öltözőkbe, hamarosan kezdődik a meccs!
-20.
-30."Hangya Szilveszter sérülten, bokazúzódással érkezett vissza a válogatottól. A kezelésekre jól reagál, remélhetőleg a jövő héttől újra rendelkezésre áll majd" - mondta Dr. Kovács Tibor csapatorvos.
-35.
-40.A csapatok már melegítenek.
-45.
-50.A mai kezdőnk: Kovács - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Pinto, Petrjak - Nikolics, Zivzivadze.
-55.Székesfehérváron szép, tavaszi idő van, 15-18 Celsius-fok lesz a mérkőzés ideje alatt.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból! 17.00-kor kezdődik a Vidi - Újpest összecsapás.
Mérkőzés után

Szabics Imre:

"Jó mérkőzést játszottunk az Újpest ellen, köszönöm az egész stáb munkáját és természetesen a játékosok hozzáállását, teljesítményét is. A MOL Fehérvár FC vezetőedzőjeként az első bajnoki győzelmet megszerezni különleges dolog. Örülök, hogy sok olyan dolgot sikerült a játékosoknak megvalósítaniuk, amiket az edzéseken gyakoroltunk. A játékosaim ma tökéletesen ráéreztek azokra a helyekre, ahol fel kell venniük a labdát, de az kicsit bosszantott, hogy sokszor eladtuk a játékszert. Az első félidővel elégedett vagyok, a második félidőnek azonban volt egy olyan szakasza, amikor nem voltam elégedett a játékunkkal. Következik a MOL Magyar Kupa elődöntője, annak a találkozónak az MTK az esélyese, mi azonban szeretnénk meglepetést okozni csütörtökön idegenben."

Michael Oenning:

"Először is gratulálok a Vidinek a mai győzelemhez, teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot a fehérvári csapat. Végig nagyon koncentráltan, összeszedetten futballozott mai ellenfelünk, ráadásul négy gólt kaptunk tőlük, a tények tehát magukért beszélnek. Nem szabad panaszkodnunk, el kell fogadnunk a Vidi mai remek teljesítményét. A vereségnek több oka is van, elsősorban a kulcsjátékosaink hiánya, akiket nem tudtunk megfelelően pótolni. Mindent megpróbáltam bevetni és mindenkinek lehetőséget adni, legfőképp azért, mert együtt nyerünk és együtt veszítünk. Nyilván nem szeretek kikapni, de a Vidi otthonában elfogadható a vereség."

2021. Április 10. 19:10  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Nikolics és Petrjak duplájával harmadszor is kiütöttük az Újpestet ebben a szezonban

Immár Niko a legeredményesebb Vidi-játékos az Újpest FC ellen, több évtizedes rekordot döntött meg csapatkapitányunk.

Szombat délután az Újpest FC együttesét láttuk vendégül a MOL Aréna Sóstóban, az NB I-es bajnokság 28. fordulójában. Szabics Imre vezetőedző a Kovács - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Pinto, Petrjak - Nikolics, Zivzivadze tizenegynek szavazott ezúttal bizalmat. Dr. Kovács Tibor csapatorvostól megtudtuk, hogy Hangya Szilveszter sérülten, bokazúzódással érkezett vissza a válogatottól. A kezelésekre jól reagál, remélhetőleg a jövő héttől újra rendelkezésre áll majd, így ő értelemszerűen nem volt ott az Újpest elleni keretben. A kezdés előtt két legendánkat, Csongrádi Ferencet és Végh Tibort köszöntötte klubunk, mindketten március végén ünnepelték 65. születésnapjukat.

Az 5. percben Pinto indítása után Petrjak esett el a tizenhatos vonalánál, Berke nem látott szabálytalanságot, három perccel később viszont igen: Csongvai szabálytalankodott a 16-oson belül Funshoval, a jogos 11-est Nikolics értékesítette (1-0).

A 11. minutumban egy ragyogó támadás végén Funsho tette vissza a labdát Bollának, aki 15 méterről lőtt fölé. A 18. percben Petrjak esett el a 16-oson belül, ezúttal nem ítélt büntetőt a játékvezető.

20 perc telt el a meccsből amikor Zivzivadze labdájával kilépett Nikolics és 15 méterről az oldalhálóba lőtt. Tíz perccel később Petrjak szép csel után Zivzivadzét szolgálta ki, aki 7 méterről a kapufát találta el. A 33. percben újabb Nikolics-gólt láthattunk, Petrjak szöglete után Zivzivadze fejelte le a labdát, berobbanó csapatkapitányunk pedig közelről a hálóba lőtt (2-0). Ezzel a két góllal immár Nikolics a Vidi történetének legeredményesebb játékosa az Újpest ellen. Évtizedekig Karsai Lászlóé volt ez a cím, ő 7 gólt szerzett pályafutása során a lila-fehérek ellen, Niko a mai duplájával már 8 találatnál jár.

Öt perccel a félidő vége előtt Kovács mutatott be egy nagy bravúrt, Antonov szabadrúgását védte szépen kapusunk.

A második játékrész elején Petrjak két szögletet rúghatott egymás után, az első volt a veszélyesebb, amikor Csongvai majdnem a saját kapujába fejelt. A 63. percben Nego passzolt Funshóhoz, visszakapta a labdát, majd 13 méterről a jobb alsó mellé lőtt. Más kérdés, hogy a lövés pillanatában Máté megrúgta, büntető is következhetett volna. (A belépő után válogatott játékosunkat le is kellett cserélni, a kitámasztásnál ugyanis megbicsaklott a bokája. Szalagszakadásra utaló tünetek szerencsére nincsenek, tudtuk meg Dr. Kovács Tibortól, jövő héttől újra a csapattal készülhet.)

A 69. percben Rus adott óriási labdát Petrjaknak, aki gyönyörűen átvette azt, majd kapásból a kapuba bombázott 10 méterről (3-0).

A 71. minutumban Tallo lőtt laposan 17 méterről, Kovács védett biztosan, majd a 84. percben Funsho lépett ki a labdával, 10 méterről lőtt, Banai nagyot védett lábbal. Három perccel később azonban már ismét tehetetlen volt az Újpest kapusa, Petrjak egy átvétel és egy igazítás után, 20 méterről kilőtte a jobb alsót, beállítva ezzel a 4-0-ás végeredményt.

Ebben a szezonban háromszor ütöttük ki az Újpestet, hazai pályán egyszer 5-1-re, most 4-0-ra nyertünk, míg Újpesten 5-0-ra győztünk. Csapatunk legközelebb csütörtökön, az MTK otthonában lép pályára a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.