78.Mód és Tóth helyére Balogh és Kovács álltak be.
77.Balogh lövését védte Kovács nagy bravúrral.
73.Papp és Evandro helyére Houri és Funsho álltak be.
70.Rodenbücher és Király helyére Cziklin és Szabó álltak be.
65.

63.GÓÓÓÓL!

Bolla indította szépen Géresit a jobb szélen, aki önzetlenül a középen üresen érkező Zivzivadze elé tette a labdát, csatárunk pedig néhány lépésről a kapuba lőtt.
63.Papp kapott egy keményebb medvepuszit Mód Ádámtól - aki korábban ugyancsak futballozott a Vidiben - fiatal középpályásunkat ápolni kell.
60.Egyelőre a második félidőben kiegyenlítettebb a játék képe, mint az első 45 percben volt.
56.Korábban a válogatottnál megsérült térde egy kitámasztáskor hirtelen “bejelzett”, nyilalló fájdalmat érzett Ádám a térdében. Az első vizsgálat alapján nem riasztó a helyzet, de természetesen további képalkotó vizsgálatok szükségesek, hogy pontos diagnózist állítsunk fel” - mondta Dr. Kovács Tibor csapatorvos a 35. percben lecserélt Kovácsik Ádámról.
53.

48.GÓL!

Tóth Tibor
kapott egy jó ütemű kiugratást, majd a hazai játékos 16 méterről a kapunkba lőtt.
46.Folytatódik a meccs, Fiola helyére Bolla állt be a szünetben.
45 +2.Vége az első félidőnek!
44.Egy másik korábbi Vidi-játékos, Király Bence lőtt 12 méterről, éles szögből kapufát.
40.Papp szögletét ezúttal Pinto fejelte alig kapu mellé.
38.Az egykori Vidi-játékos, Kónya Krisztián tekert 18 méterről alig kapu mellé.
35.Kapust kell cserélnünk, Kovácsik helyére Kovács állt be.
33.Kovácsik sérült meg egy ártalmatlan szituációban, kapusunkat ápolni kell.
31.

30.GÓÓÓÓL!

Papp újabb nagyszerű szögletét követően ezúttal Zivzivadze fejelt az ötösről a hazai kapuba.
27.

26.GÓÓÓÓL!

Papp szögletét követően Evandro fejelt néhány méterről a hazai kapuba.
24.Pinto első vidis lövése jócskán elkerülte a vendégek kapuját.
22.Zsigmond lőtt távolról kapura, de nem jelentett veszélyt a hazai játékos lövése.
20.Zivzivadze büntetőjét Schener kivédte, marad a 0-0.
19.Kónya rúgta fel Zivzivadzet a 16-oson belül, 11-es!
17.Az elmúlt percekben újabb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.
15.

12.Géresi 14 méteres, nagy erejű lövése a felső lécen csattant.
11.Kis közjáték, egy aranyos kutya szaladt be a pályára, tett néhány kört, majd az oldalvonal mellett talált magának egy futball-labdát, amivel elkezdett játszani a pályán kívül, így folytatódhat a meccs.
9.Zivzivadze fejesét védte nagy bravúrral a hazaiak kapusa.
9.Nincs nagy baj szerencsére, játékosunk már újra ott van a pályán.
7.Evandrot kell ápolni, közelről, nagy erővel fejbe rúgta az egyik gárdonyi játékos a labdával.
4.Zeke passzát követően Géresi alig lőtt kapu mellé 7 méterről.
3.Papp beadásáról nem sokkal maradt le a középen érkező Géresi.
1.A Gárdony kezdte a meccset.
-2.Érkeznek a csapatok. A mieink kék-pirosban, a hazaiak szürke-fehérben játszanak ma.
-13.

-20.Mai ellenfelünkről minden lényeges információt elolvashatsz, ide kattintva!
-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Fiola, Tóth, Rus, Zeke - Pinto, Dinnyés - Papp, Evandro, Géresi - Zivzivadze
-55.

-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Gárdonyból, ahol 12:30-kor kupameccset játszik csapatunk a hazai NB III-as együttes ellen.
Mérkőzés után

Márton Gábor:

"Amiért jöttünk, elértük, a továbbjutás volt a célunk, emellett ismét szerettünk volna lehetőséget adni néhány fiatal játékosunknak is. A fiatalok élni tudtak a bizalommal, megmutatták, mire képesek. Természetesen örülünk a továbbjutásnak, de innentől kezdve csakis a következő feladatra koncentrálunk, szombaton a Ferencváros látogat a MOL Aréna Sóstóba."

Balogh Zsolt:

"Minden téren elégedettek lehetünk a látottakkal, szervezetten, kulturáltan futballoztunk, gólt is sikerült szereznünk, egyedül az ellenfél pontrúgásainál voltunk bizonytalanok. Véleményem szerint olyan sok gólt nem kaptunk, holott ellenfelünknek számos lehetősége volt a gólszerzésre. Dicsőség, hogy a legjobb 64-ig jutottunk a MOL Magyar Kupában, megyünk tovább, jövőre újra meglesz a lehetőségünk a kupaszereplésre, de most már a következő bajnoki mérkőzésre koncentrálunk."

Magabiztos továbbjutás a MOL Magyar Kupában

Evandro és Zivzivadze góljaival szünetben 2-0-ra vezettünk az NB III-as Gárdony otthonában, a vége 4-1-lett, Zivzivadze duplázott és Nikolics is betalált.

Szerda kora délután Gárdonyban lépett pályára csapatunk a MOL Magyar Kupában, a tét a legjobb 32 közé jutás volt. NB III-as ellenfelünk keretében több egykori Vidi-játékos is pályára lépett, míg nálunk négy 21 évnél fiatalabb labdarúgó is bizalmat kapott Márton Gábor vezetőedzőtől, aki ezúttal a Kovácsik - Fiola, Tóth, Rus, Zeke - Pinto, Dinnyés - Papp, Evandro, Géresi - Zivzivadze tizenegyet küldte pályára.

A 3. percben Papp beadásáról nem sokkal maradt le a középen érkező Géresi, aki egy perccel később Zeke passzát követően lőtt alig kapu mellé. A 9. percben Zivzivadze fejesét védte nagy bravúrral a hazaiak kapusa. Három perc elteltével Géresi lőtt 7 méterről, nagy erővel a felső lécre.

Tíz perccel később Kónya rúgta fel Zivzivadzet a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a sértett végezte el, azonban lövését a hazaiak kapusa, Schener Bálint bravúrral védte.

A 26. percben megszereztük a vezetést, Papp tekert a kapu elé remekül egy szögletet, Evandro pedig néhány méterről a kapuba fejelt (0-1). Négy perccel később újabb Papp-szögletből született meg a második Vidi-gól, ezúttal Zivzivadze fejelt a Gárdony kapujába közelről (0-2).

A 33. percben Kovácsik Ádám sérült meg egy ártalmatlan szituációban, kapusunk bicegve hagyta el a pályát, helyére Kovács Dániel állt be. (“Korábban a válogatottnál megsérült térde egy kitámasztáskor hirtelen “bejelzett”, nyilalló fájdalmat érzett Ádám a térdében. Az első vizsgálat alapján nem riasztó a helyzet, de természetesen további képalkotó vizsgálatok szükségesek, hogy pontos diagnózist állítsunk fel” - mondta Dr. Kovács Tibor csapatorvos a meccs szünetében.

Öt perccel később az egykori Vidi-játékos, Kónya Krisztián tekert 18 méterről alig kapu mellé, a túloldalon pedig ismét Papp adott be jól egy szögletet, ezúttal azonban Pinto kapu mellé fejelt. A szünet előtt egy perccel egy másik korábbi Vidi-játékos, Király Bence lőtt 12 méterről, éles szögből kapura, a labda a bal kapufa tövéről kifelé pattant.

A második félidőt a hazaiak kezdték aktívabban, a 48. percben Tóth Tibor kapott egy jó ütemű kiugratást, a gárdonyi játékos pedig 15 méterről a jobb alsóba lőtt (1-2).

A következő 15 percben kiegyenlített játék folyt, majd a következett a harmadik Vidi-gól: Bolla indította remekül a jobb szélen Géresit, aki pontosan passzolt a középen érkező Zivzivadzénak, ő pedig közelről a hálóba passzolt (1-3).

A 77. percben Balogh lövését védte bravúrral Kovács Dániel. Az utolsó 10 percre Nikolics is beállt és a ráadás perceiben be is talált, Géresi nagyszerű passzát értékesítette, a labdaátvétel után magabiztosan lőtt a jobb alsóba 12 méterről (1-4).

Csapatunk magabiztos győzelemmel jutott tovább és a következő körben már a legjobb 16 közé jutásért játszik majd. A bajnokságban legközelebb október 31-én lépünk pályára, az FTC fogadjuk az ősz legnagyobb rangadóján.

A Vidi - FTC összecsapás jegyinfóiért kattints ide és szurkolj a helyszínen szombat este!