Pillók Ádám
90 +6.Vége a meccsnek! Kivertük a kupából az FTC-t!!!
90 +4.Óriási a nyomás, de tartjuk az előnyt!
90 +2.Zivzivadze helyett Rus jött.
90 +1.Blazic volt lesen, így hiába a hazai kapufa, ha bemegy, érvénytelen lett volna.
90.5 perc a hosszabbítás.
89.Percek vannak hátra, valahogy meg kell tartanunk az előnyt!
87.Mak adta be a 8. hazai szögletet, Fiola és Hangya közösen "takarítottak".
86.Kovács kapott sárgát időhúzásért.
85.Tokmacot Mak váltja az FTC-nél.
85.Blazic indítása hosszú volt Tokmacnak, kirúgás.
84.Nikolics helyett Rúben Pinto érkezik.
82.Most Uzuni beadását fejelte ki Stopira.
81.Lovrencsics beadását Stopira fejelte ki. Nagyot küzd ma a csapat!
79.
77.Nálunk is csere, Petrjak le, Bolla be.
76.Kettős csere a hazaiaknál, Kharatin helyett Sigér, Zubkov helyett Kharaishvili a pályán.
75.Zivzivadze remekül tört kapura jobbról, beadása szögletre pattant.
74.Zubkov szöglete után Nikolics tisztázott.
73.Fiola ütötte arcon Tokmacot véletlenül, sárga lap.
71.Hangya remek passza után Zivzivadze lőhetett tisztán 12 méterről, nem jól találta el, elakadt a labda.
70.Nego szólója után Funho lőhetett 16-ról, elakadt a blokkban a labda.
69.A változatosság kedvéért megint szöglet, Uzuni labdáját Musliu fejelte fel, majd Kovácshoz került a labda.
68.Újabb hazai szöglet, megint Uzuni adott középre, most Nego mentett.
67.Uzuni szöglete után Fiola fejelte ki a labdát az ötös sarkáról.
65.Nego remek beadását szögletre rúgta Blazic, a szögletet Hangya adta be, megint Stopirát kereste, meg is találta, de most gyenge volt a fejes, Dibusz szedte fel a labdát.
64.Boli csúsztatott meg egy beadást, Nego tisztázott az ötösünknél.
63.Botka helyett Lovrencsics a pályán, közben Petrjakot ápolják.
62.Zubkov szöglete után Kovács jött ki jól és elütötte a labdát.
60.
58.Folytatódik a meccs, Hangya is tudja majd folytatni.
57.Botka ütötte le Hangyát, ápolásra van szükség.
56.Alef próbálta indítani Petrjakot, de ő nem indult el, így Dibuszé lett a labda.
54.Uzuni lőtt 27 méterről kapura egy szabadrúgást, Kovács fogta a labdát.
51.Tokmac startolt egy kicsit lassan hazaadott labdára, de Kovács gyorsabb volt és visszarúgta a mezőnybe.
48.Szünetben egyik csapat sem cserélt.
47.Kharatin veszélyesen adott középre egy szabadot, Kovács ütötte ki a mezőnybe a labdát.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége a félidőnek.
45 +1.Megint Kovács! Mmaee érkezett a hosszún egy szabadrúgásra, de kapusunk hárított.
45.2 perc a ráadás.
44.Kovács öklözte a mezőnybe Zubkov szögletét.
43.FTC-helyzet! Tokmac passza után Boli lőtt 7 méterről, Kovács óriásit védett!
41.
40.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megint vezetünk! Hangya szögletére Stopira érkezett középen és a jobb alsóba fejelt!
37.Megint Tokmac helyzet, most Stoipira szerelte az utolsó pillanatban.
36.Tokmac kicselezte magát egy ziccerből szerencsére, majd Zubkovhoz játszott, akinek jobb alsóba tartó lövését nagy bravúrral védte Kovács.
34.Hangya szöglete Stopira fejéről pattant fölé.
33.Hangya kapott jó labdát Negotól, egy igazítás után lőtt 15 méterről, Dibusz nagyot védett.
32.Tokmac lépett ki egy labdával, Kovács lábbal próbált menteni, majdnem nagy baj lett belőle.
31.Zubkov lőtt kapu fölé egy szabadrúgást 30 méterről.
28.Az FTC birtokolja többet a labdát eddig, de helyzetek és gólok tekintetében egyenlő az állás.
25.
24.Boli esett el Hangya mellett a tizenhatoson belül, nem volt szabálytalan védőnk, nem is ítélt büntetőt a játékvezető.
22.Nikolics is sárga, Blazicnak lépett oda.
21.Zubkov lőtt fölé egy szabadrúgást 30 méterről.
21.Botka beadása Kovács Dániel zsákmánya lett.
19.Botka is besárgult, a félpályánál állított meg egy támadást szabálytalanul.
18.Uzuni beadásáról hajszállal maradt le Zubkov, Kovácsé lett a labda.
17.Petrjak szabálytalankodott, sárga lap.
16.Nego passzolt Petrjakhoz, aki beadás helyett kapura lőtt jobbról, fölé ment a labda.
13.Egyenlített az FTC. Civic beadását Stopira csúsztatta a kapunkba, rendkívül balszerencsés mozdulat volt.
11.Civic beadását Uzuni csúsztatta meg, de miénk lett a labda az ötösünknél.
9.
8.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! A tizenegyest Nikolics nagyon magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába, Dibusznak nem volt esélye!
7.Petrjak kényszerítőzött Zivzivadzével, Mmaee lerántotta, büntető!
6.Zubkov lőtt távolról, saját játékostársát találta el, kirúgás.
4.Hangya passzolta Petrjakhoz az első szögletünket, a beadás sajnos lecsúszott.
3.Jó labdaszerzés után Zivzivadze indította Hangyát, aki beadott, Funsho lőtt, blokkoltak a védők.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-2.A két kapitány, Nikolics Nemanja és Dibusz Dénes zászlót cserélnek.
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.
Gyerünk, Niko! Hajrá, Vidi!
-15.Vége a melegítésnek, a csapatok visszamentek az öltözőkbe.
-20.Ha sikerül továbbjutni ma az FTC ellen, a negyeddöntőben a Budafokkal játszunk majd. Csizmadia Csaba együttese Pakson nyert 4-2-re délután, a negyedik budafoki gólt kölcsönjátékosunk, Zsóri Dániel szerezte.
-25.
-35.A mezőnyjátékosok is csatlakoztak a kapusokhoz, zajlik a bemelegítés a Groupama Arénában.
-40.A két csapat kapusai elkezdték a bemelegítést.
-45.Budapesten tavaszi idő van, a hőmérséklet 15 Celsius-fok.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Nego, Musliu, Stopira, Fiola, Hangya - Funsho, Alef, Petrjak - Zivzivadze, Nikolics
-60.Köszöntjük szurkolóinkat a Groupama Arénából! 17.30-kor kezdődik a Magyar Kupa nyolcaddöntője.
Mérkőzés után

Szalai Tamás:

"Jól kezdtük a mérkőzést, gólt is sikerült szereznünk, de egy szélről érkező beadást követően szerencsétlen öngólt vétettünk. Ez sem törte össze a társaságot, végig kompaktak tudtunk maradni. Szervezett futballt mutattunk be, lezártuk a széleket, lezártuk a pálya középső részét, nem nagyon talált rajtunk fogást a Ferencváros. Le a kalappal a srácok előtt, küzdeni tudásból a mai este csillagos ötös! Csúsztunk-másztunk a pályán, senki nem ismert elveszett labdát, ezért teljesen megérdemelt a mai győzelem. Sokat beszéltünk a játékosokkal, egyénileg és csapatszinten is az elmúlt napokban, remélem ezzel a sikerrel most átszakadt a gát! A végén mindenki láthatta az ünneplést, szinte bombaként robbant fel a keret a pályán! Küzdöttünk egymásért és Fehérvárért, ez pedig sikerre vezetett.”

Sergei Rebrov:

„Tudtuk, hogy mennyire fontos ez a mérkőzés, hiszen két éve nem voltunk a kupadöntő közelében, de nem sikerült a továbbjutás. Ha ugyanis nem lőjük be a helyzeteinket, akkor nem tudunk nyerni. Az első félidőben sok lehetőségünk volt, ezek azonban nem mentek be, az ellenfél viszont kétszer is betalált. Az előny birtokában a második játékrészben nagyon kompakt módon védekezett a Vidi. Tudtuk, hogy a kontrákra és a pontrúgásokra építenek, nem leptek meg bennünket, de ma talán jobban akarták a győzelmet. És azt is tudjuk, hogy nagyon jó játékosok játszanak Fehérváron, hiába harmadikak csak a bajnokságban. Ma minden párharcot meg akartak nyerni, ez pedig győzelmet ért nekik. Még a bajnokságnak sincs vége, innentől arra koncentrálunk, hogy megnyerjük..”

2021. Február 24. 19:45  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Idegenben győztük le a Ferencvárost, bejutottunk a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjébe

Nikolics szerzett vezetést büntetőből, majd Stopira az első félidőben mindkét kapuba fejelt egy-egy gólt. Csapatunk nagy szívvel játszott, hatalmasat küzdött és megérdemelten jutott tovább.

A MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az FTC otthonában léptünk pályára szerda este. Szalai Tamás megbízott edző az alábbi tizenegy játékosnak szavatzott bizalmat: Kovács D. - Nego, Musliu, Stopira, Fiola, Hangya - Funsho, Alef, Petrjak - Zivzivadze, Nikolics. Az már a mi meccsünk előtt eldőlt, hogy a találkozó győztese a Budafokkal mérkőzik meg a legjobb négy közé jutásért a MOL Magyar Kupa következő fordulójában, Csizmadia Csaba együttese ugyanis Pakson tudott 4-2-re nyerni szerda délután.

Mi kezdtük jobban a meccset, a 3. percben Zivzivadze indította Hangyát, aki beadott, Funsho lőtt, de blokkolni tudtak a hazai védők. Négy perccel később Petrjak kényszerítőzött Zivzivadzével, Mmaee lerántotta ukrán szélsőnket, büntető! A tizenegyest Nikolics nagyon magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába, Dibusznak nem volt esélye (0-1)!

Nem örülhettünk sokáig, a 13. percben Civic beadását Stopira csúsztatta a kapunkba, Kovács ugyan repült, de nem védhette a szélre tartó fejest (1-1).

A 16. percben Nego passzolt Petrjakhoz, aki beadás helyett kapura lőtt jobbról, a labda fölé szállt. A túloldalon Uzuni beadásáról hajszállal maradt le Zubkov, Kovácsé lett a labda. A 31. percben ismét Zubkov előtt adódott lehetőség, távoli szabadrúgása azonban elkerülte a kapunkat. Egy perccel később Tokmac lépett ki egy labdával, Kovács lábbal próbált menteni, majdnem nagy baj lett belőle, de kapusunk másodszorra javította hibáját.

A 33. percben Hangya kapott jó labdát Negotól, egy igazítás után lőtt 15 méterről, Dibusz nagyot védett. Nem sokkal később Kovács is bemutatott egy hatalmas bravúrt, Zubkov vette célba a jobb alsót 18 méterről, kapusunk óriásit védett.

A 40. percben ismét megszereztük a vezetést, Hangya varázsolta Stopira fejére a labdát egy szögletből, védőnk pedig ezúttal a jó kapuba fejelt védhetetlenül (1-2).

Az utolsó percekben Kovács bravúrjai kellettek ahhoz, hogy előnnyel vonulhassunk a szünetben az öltözőbe: előbb Boli, majd Mmaee lövését védte bravúrral Kovács.

A második félidő elején Uzuni lőtt 27 méterről kapura egy szabadrúgást, Kovács fogta a labdát. A Ferencváros birtokolta többet a labdát, komoly gólhelyzetet azonban sokáig nem tudtak a hazaiak kialakítani, főleg pontrúgások után próbálkoztak gólszerzéssel, de védőink és kapusunk is állta a sarat.

A 70. percben Nego szólója után Funsho lőhetett 16-ról, elakadt a blokkban a labda. Két perccel később Hangya remek passza után Zivzivadze lőhetett tisztán 12 méterről, támadónk azonban nem találta el jól a labdát.

Az utolsó percekben az FTC mindent egy lapra feltéve támadott, csapatunk azonban hősiesen védekezett és végül megérdemelten nyert a Ferencváros otthonában 2-1-re, ezzel pedig bejutottunk a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjébe. A legjobb négy közé jutásért a Budafoki MTE-t kell legyőznünk a MOL Aréna Sóstóban március 10-én.