Tartalék játékvezető:
Király Krisztián
Gólbírók:
Pintér Csaba, Erdős József
90 +7.Musliu szabálytalansága után Varga szabadrúgása következett 30 méterről, középről, megúsztuk! Vége!!! Bent vagyunk a kupadöntőben!
90 +4.Jól védekezünk az utolsó percekben!
90 +2.Kata lövését Nikoics blokkolja a tizenhatosunknál! Aztán Varga beadását Prosser fejeli mellé.
90 +1.5 perc a ráadás.
90.Varga beadása nem volt jó az érkezőknek szerencsére.
88.Kata lő mellé helyzetben 13 méterről.
87.Kanta Cseke váltás az MTK-nál.
87.Fiola szabálytalan Miovskival, sárga.
86.Dárdai és Houri jönnek be, Zivzivadze és Rus mennek le.
85.Varga rúgja meg Nego lábát, sárga lap.
84.Prosser cselezte ki magát az alapvonalon kívülre.
81.Rus rúgja fel Schönt, sárga lap.
76.Prosser lövése megy el keresztben a kapunk előtt.
75.Varga szabadrúgása után tisztáztunk a kapunk elől.
74.Palincsár, Alho le, Miovski, Kata be a hazaiaknál.
74.Most Funsho rúgja meg Schönt, ez is sárga.
72.Cseke rúg oda Funshónak, sárga.
72.Fiola jön Pinto helyett.
71.Két MTK-lövést is blokkoltunk.
71.
70.Schön kap sárgát reklamálásért.
69.Nego passza után Funsho lövése pattant szögletre., amit Petrjak végzett el ezúttal is, Somidi paskolta ki a labdát.
67.Zivzivadze kereste Funshót egy beadással, de rossz volt az átadás.
66.Prosser próbálkozását blokkoltuk.
63.Funsho szerzett remek gólt fejjel Nego beadása után, de lesről tette sajnos.
61.Nagy helyzet! Petrjak nyeste középre a labdát, Zivzivadze és Nikolics is lemaradt róla.
60.Hazai szöglet után Balázs lökte meg Kovácsot, kifelé szabadrúgás.
58.Nego beadása, majd Bolla lövése is levágódott egy védőről.
57.Schön lőtt külsővel a bal alsó mellé 14 méterről.
55.Petrjak ballal tette kapura a labdát oldalról, Somodi védett.
52.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezetünk! Petrjak szép cselek után Stopirához passzolt, aki középre adott balról, Funsho lefejelte a labdát, Nikolics pedig 9 méterről a hálóba lőtt!
51.Petrjak szöglete után Musliu nem találta el jól a labdát.
49.Petrjak egy csel után fölé lőtt a tizenhatos sarkáról.
47.Nem cseréltünk a szünetben.
46.Dimitrov kap sárgát, Funsho ellen szabálytalankodott.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége az első félidőnek.
45 +1.Zivzivadze verekedte ki magának a helyzetet, majd az ötös sarkáról mellé lőtt.
45.Funsho lőtt éles szögből, Somodié a labda.
44.Petrjak szöglete után Stopira csúsztatott, nem ment kapu felé a labda.
43.Funsho beadása Nagyról megy szögletre.
42.Schön piszkált bele egy felpasszolt labdába, Kovács vetődött ki és megszerezte.
42.Folytatódik a meccs, Pinto is folytatja.
41.Pinto a földön, ápolni kell középpályásunkat.
40.
39.Varga lőtt jócskán fölé egy szabadot 30 méterről.
38.GÓÓÓÓÓÓÓL! Bolla indult meg középen, a felpasszolt labda egy MTK-játékosról Funshóhoz pattant a labda, aki lekészítette, fiatal védőnk pedig ballal a bal alsóba lőtt 8 méterről.
37.Petrjak szöglete után mentenek a hazai védők.
36.Petrjak lő éles szögből, szöglet.
33.Nagy helyzet! Zivzivadze fejese nem jó, Nikolics passzát kivágják a kapu elől. Közben Dimitrov jött Mezei helyett.
32.Folytatódik a meccs Mezei nélkül, hamarosan csere lesz.
31.Mezeit kell ápolni, áll a játék.
27.
25.Nikolics készített le egy középre tett labdát Zivzivadzénak, aki lőtt is 13 méterről, blokkolták. A szöglet után nem volt jó Pinto fejese.
24.Funsho visszapassza nem volt jó Pintónak, az ellentámadás végén Prosser lőtt, Kovács védett.
23.Petrjak szabadrúgása után Nagy fejelte ki a labdát.
21.Funsho centerezését vágta ki egy védő Nikolics elől.
19.Funsho került lövőhelyzetbe, de inkább Petrjakot próbálta megjátszani, rossz volt a labdája.
16.Zivzivadze-helyzet! Támadónk az ötös sarkáról próbálkozott, Somodi nagyot védett.
15.Petrjak passza után Nego lőtt kevéssel a jobb alsó mellé 17 méterről.
14.Vezet az MTK. Somodi kirúgása után Prosser tette tovább a labdát Schönnek, aki egy csel után a bal alsóba lőtt 16 méterről.
13.Petrjak szabadrúgása után megint Somodié a labda.
12.Nikolicson pattant meg egy átadás, Somodi repült ki a kapujából és tisztázott Zivzivadze elől.
11.Ebből a Petrjak-sarokrúgásból érdekes módon az MTK jutott el a kapunkig, de ahogy az imént mi, úgy ezúttal ők sem tudtak helyzetet kialakítani.
10.Varga szöglete után Funsho vezetett kontrát, Schön becsúszása után ezúttal mi rúgunk szögletet.
9.Varga lövése pattant szögletre Musliuról.
8.
7.Funsho beadása után Zivzivadze próbálkozott, lepattant a labda a blokkról, majd Nego próbálta Funshót helyzetbe hozni, de Somodi kivetődött.
5.Az első öt percben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de helyzetig nem jutottak.
3.Petrjak végezte el a meccs első szögletét, kifejelték a védők a labdát.
2.Herrera indította Prossert, de Kovács jól mozdult ki.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.Tiszta fehérben játszunk a mai találkozón.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs!
-20.Legutóbb két évvel ezelőtt, 2019 májusában szerepeltünk kupadöntőben, akkor 2-1-re vertük a Budapest Honvédet.
-30.
-35.Az MTK-val hatodszor találkozunk a Magyar Kupában történelmünk során. Először 1982-ben, másodszor 2005-ben (oda-vissza), harmadszor 2012-ben (oda-vissza) játszottunk velük.
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-45.A kupadöntőben már ott van az Újpest FC, a lilák szerdán a Kisvárdát győzték le 1-0-ra idegenben.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Pinto, Petrjak - Nikolics, Zivzivadze.
-60.
A csapat már a helyszínen, az ilyenkor szokásos "pályabejárás" is megtörtént.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat az Új Hidegkuti Nándor Stadionból! 18.30-kor kezdődik az MTK elleni MOL Magyar Kupa-elődöntő!
Mérkőzés után

Szabics Imre:

Az első 10-15 percben nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, nem voltunk elég élesek, ami kicsit meglepett, mert úgy éreztem, hogy a csapat a felkészülés alatt nagyon koncentrált volt. A bekapott gól felébresztett bennünket és utána már úgy játszottunk, ahogy az elejétől terveztük. 2-1-ig nagyon jól futballoztunk, a végén pedig mindent elkövettünk, hogy megtartsuk az előnyünket. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen ez volt az első mérkőzésünk, amit meg tudtunk fordítani, és szerencsére nagyon jókor is jött ez a győzelem. Az első játékrészben volt egy kis problémánk a labda elleni játékban, erre reagáltunk a szünetben, és ezzel megfogtuk az MTK-t a második félidőben. Ha nem jöttek volna a sérülések, talán simább is lehetett volna ez a győzelem. A fordításhoz a csapat lelki erejére volt szükség, nagyon örülök, hogy most mutatták meg a fiúk, hogy meg tudunk fordítani egy meccset. Azonban azzal is tisztában vagyunk, hogy még nem nyertük meg a kupát, ahhoz, hogy ez sikerüljön, még nagyon sokat kell tennünk. Mivel a döntő még távolabb van, részletekbe nem tudok belemenni az előzetes várakozásokkal kapcsolatban, de abban bízom, hogy bármilyen körülmények között is játszunk majd, meg tudjuk nyerni a finálét.

Michael Boris:

Természetesen nagyon csalódottak vagyunk, hogy kiestünk újra az elődöntőben. Az elején úgy éreztem, jól működött a taktika, sikerült is megszerezni a vezetést. A félidő vége előtt kiegyenlített a Fehérvár, kicsit könnyű gólt szereztek, úgyhogy ezt mindenképp át kell majd beszélnünk a játékosokkal. Készültünk arra, hogy a Vidi változtat a második játékrészre, de sajnos így is megszerezték a második góljukat. Nehezítette a dolgunkat Mezei sérülése, hiszen nem volt másik bal lábas középpályásunk arra a posztra. Hosszú labdákkal próbálkoztunk, mindent megtettünk annak érdekében, hogy egyenlítsünk, végig harcoltunk, de nem sikerült, gratulálunk a Fehérvárnak a továbbjutáshoz! Igyekeztünk ugyanazokat a területeket kihasználni később is, amiket az első gólnál megtettünk, de mégsem működött. Hiányzott pár jó keresztlabda, nem voltunk elég precízek a támadásoknál és a kontráink sem úgy sikerültek, ahogy terveztük, pedig a letámadásunk sokszor jól működött. Ha a egész kupasorozatot nézzük, büszkék lehetünk a csapatunkra, ugyanakkor a célunk az volt, hogy ott legyünk a döntőben és a Puskás Aréna kék-fehérben világítson, sajnos erre idén sem kerül sor.

Legyőztük idegenben az MTK-t és bejutottunk a kupadöntőbe

A hazai csapat korán vezetést szerzett, de Bolla és Nikolics találataival sikerült fordítanunk. Május 3-án az Újpesttel találkozunk a fináléban.

Csütörtök este történetünk során harmadik alkalommal játszottunk MK-elődöntőt az MTK ellen. 1982-ben mi jutottunk a döntőbe, 20 évvel később, 2012-ben viszont a fővárosi kék-fehérek nyerték az akkor két meccsből álló elődöntőt. Szabics Imre nem változtatott az Újpest FC elleni kezdőcsapaton, ismét a Kovács D. - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Pinto, Petrjak - Nikolics, Zivzivadze tizenegynek szavazott bizalmat.

Enyhe hazai fölénnyel kezdődött a találkozó, de komolyabb helyzetet az első bő 10 perc nem hozott. A 14. minutumban aztán előnybe került az MTK: Somodi kirúgása után Prosser tette tovább a labdát Schönnek, aki egy csel után a bal alsóba lőtt 12 méterről (1-0). Gyorsan válaszolhattunk volna, de először Nego 17 méteres lövése ment kapu mellé, majd a 16. percben Zivzivadze közeli lövését védte hatalmas bravúrral az egykori Vidi-kapus, Somodi Bence.

A 24. percben Prosser lövését védte magabiztosan Kovács. A folytatásban egyre több lehetőséget dolgoztunk ki, a 38. percben pedig meg is született az egyenlítő találatunk: Bolla indult meg középen, a felpasszolt labda egy MTK-játékosról Funshóhoz pattant, aki lekészítette, fiatal védőnk pedig ballal a bal alsóba lőtt 8 méterről (1-1). Ez volt Bolla első gólja a Vidiben - mondhatni, a legjobbkor!

A második félidőt Petrjak lövése vezette fel, ám a lövés célt tévesztett. Az 52. percben viszont Niko már nem hibázott. Petrjak szép cselek után Stopirához passzolt, aki középre adott balról, Funsho lefejelte a labdát, Nikolics pedig 9 méterről a hálóba lőtt (1-2). Három perccel később Petrjak ballal tette kapura a labdát oldalról, Somodi védett.

A 61. percben közel jártunk ahhoz, hogy lezárjuk a meccset, Petrjak nyeste középre a labdát, Zivzivadze és Nikolics is lemaradt azonban róla, hatalmas lehetőség volt! Az utolsó 20 percben már kevesebb helyzetet láthattunk, a küzdelemre azonban nem lehetett panasz, mindkét együttes keményen, de a sportszerűség határain belül harcolt. Az utolsó perceket az MTK megnyomta, de csapatunk hősiesen védekezett és végül maradt az 1-2.

A Vidi ezzel a győzelemmel története során hetedik alkalommal jutott a Magyar Kupa döntőjébe, amit eddig két alkalommal sikerült megnyernünk. A május 3-i MOL Magyar Kupa-döntő pedig felfogható az 1982-es kupadöntő visszavágójaként is, hiszen 39 esztendővel ezelőtt épp az Újpest ellen játszottuk történetünk első fináléját, akkor a lila-fehérek győztek 2-0-ra.