89.Gavric mehetett a kapunk felé a bal oldalon, többen is jöttek középen, de hosszan tolta meg a labdát szerencsére.
85.Tokmacot Gavric váltja a vendégeknél.
83.Vezet az FTC. Civic szöglete után Ryan Mmaee fejelt a bal alsóba 6 méterről.
79.Rögtön a lövés után le is megy Loncar, helyette Besic jön a vendégeknél.
79.Uzuni szöglete és egy pattanás után Loncar lőtt 14-ről fölé.
77.
76.Az ápolásnak vége, Kovács folytatja és a meccs is folytatódik.
75.Tokmac szöglete után a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát. Kovács kér ápolást.
74.Szendrei adott be szögletből, mentettek a zöldek, a kontra végén Tokmac labdája után Uzuni lőtt, Kovács nagy bravúrral védett!
73.Kétszer is labdát szereztünk 30 méterre az FTC kapujától, egyikből sem alakult ki nagy helyzet sajnos.
72.Tokmac kap sárgát egy szabálytalanság után.
70.
69.Újabb Civic szabadrúgás, ezúttal Kovács húzta le a játékszert.
68.Civic ívelt középre egy szabadrúgást, Fiola fejelte ki a labdát.
67.Dárdai két szögletet is beadhatott egymás után, a másodikat Nego adta vissza a túloldalról, Dibusz öklözte ki a labdát.
64.Dibusz hatalmas védést mutatott be Dárdai lövése után!
62.Civic beadását fejelte ki Rus.
60.Uzuni labdáját Tokmac fejelte a kapu jobb oldala mellé 7 méterről.
57.Szendrei szabadrúgása után Makarenko fejelt a jobb alsó mellé.
55.
54.Szendrei is sárga lapot kap egy szabálytalanság után.
53.Heister beadását Samy Mmaee fejelte ki, a kontra végén Tokmac passzát Ryan Mmaee lőtte fölé.
51.Jallow passzát Nikolics tette vissza lövésre Szendreinek, aki kapu fölé bombázott 22 méterről.
50.Jallow lépett oda Uzuninak, sárga lap.
48.Helyzet! Jallow lapos beadásáról éppen csak lemaradt Dárdai a kapu előtt!
47.Civic szöglete Kovácsé lett.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +2.Stopira folytatja, Karakó sporttárs pedig lefújja a félidőt.
45 +1.Tokmac lövése akad el a blokkban, Stopira lent marad, ápolás újra.
45.1 perc a ráadás.
44.Folytatódik a meccs az ápolás után, Jallow is folytatja.
43.Jallow ápolása miatt áll a játék.
39.Civic szöglete után Rus csúsztatta ki a labdát, majd egy újabb beívelés után Szendrei vágta ki.
38.Heister beadása után estében, fejjel mentett Laidouni.
36.
33.Mmaee lőtt kapásból, ballal a jobb felső mellé a tizenhatos széléről.
31.Mmaee ment el a bal oldalon, középre passzolt, érkezett Zachariassen és talán maga sem érti, hogy hogy lőtt mellé 5 méterről.
27.Jallow robbant rá egy hazatett labdára, Dibusz mentésébe bele is ért, de ez nem volt elég a helyzethez.
26.Nego adott középre jobbról, Blazic vágta ki.
24.Civic negyedik szöglete után Mmaee fejelt fölé 4 méterről.
23.Fiola szerzett labdát, majd Nego ment el a jobb oldalon, a beadásra a felfutó Fiola érkezett és 6 méterről fölé fejelt! Szép támadás volt!
20.Az első 20 percben többet birtokolja a labdát az FTC, többször el is jutottak a kapunkig, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Mi egyelőre Dárdai lövését és Makarenko fejesét jegyezhettük fel a meccs elején.
19.Mmaee lapos centerezését vétette el Tokmac szerencsére!
17.
16.Civic szögletét Rus fejelte ki, majd Zachariassen lőtt 16-ról, Kovács védett.
15.Civic beadásáról nem sokkal maradt le az érkező Uzuni.
13.Rus felívelt labdája csak Dibusznak volt jó.
10.Mmaee indítása volt hosszú Zachariassennek.
8.Ismét Civic adott középre, Rus fejelte ki, majd az újra beívelt labdánál is mentett, de összefejelt Blaziccsal. Mindkét játékos rövid ápolásban részesült.
7.Megint Rus volt jó helyen, jön a második vendég szöglet.
5.Civic végezte el a szögletet, Makarenko mentett.
4.Uzuni beadása ment szögletre Rusról.
3.Szendrei sarokrúgását Makarenko fejelte fölé 6 méterről.
2.Zachariassen gyenge kísérlete után kirúgás, az ellentámadás végén Dárdai lőtt, szöglet!
1.Elkezdődött a meccs!
0.
-1.A kezdőrúgást Kovács Sarolta, olimpiai bronzérmes öttusázó végzi el.
-2.Az RBD remek élőképpel köszönti a csapatot!
-5.Hamarosan érkeznek a játékosok!
-10.A kezdés előtt Wittmann Gézát, klubunk legendáját köszöntöttük, aki múlt héten ünnepelte 60. születésnapját! Isten éltesse!
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-20.
-25.Nikolics Nemanjának a mai lesz a 200. vidis NB I-es mérkőzése!
-30.
-35.Elkezdték a bemelegítést a csapatok.
-40.
-45.Gyülekeznek a szurkolók a MOL Aréna Sóstónál.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács - Nego, Rus, Fiola, Stopira - Dárdai, Szendrei, Makarenko, Heister - Nikolics, Jallow
-65.Köszöntünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból! 20.00-kor kezdődik az FTC elleni rangadó.
Mérkőzés után

Szabics Imre:

Úgy gondolom, ez egy ikszes mérkőzés volt. Pontrúgások után mi is szerezhettünk volna gólt, azonban ez végül a Ferencvárosnak sikerült. A csapatom rászolgált volna az egy pontra, de gratulálnom kell a vendégeknek a győzelemhez. Dolgoznunk kell a pontrúgások levédekezésén, valamint ezek befejezésén is, mert ez nagyon fontos eleme a mai labdarúgásnak. Jobban kell koncentrálnunk, mert nálunk is ott voltak a helyzetek a rögzített szituációk után - Makarenko fején kétszer is ott volt a labda, de sajnos mi nem találtunk be. Bementem már az öltözőbe, lepacsiztam mindenkivel, de ilyen érzelemdús meccs után néha jobb, ha az ember alszik a nagyobb értékelésre egyet, én is úgy döntöttem, hogy inkább majd holnap beszélek bővebben a csapattal.

Peter Stöger:

Nagyon boldog vagyok a győzelem miatt, hiszen sok mérkőzésen kell helyt állnunk rövid idő alatt. Egyáltalán nem könnyű feladat ezeket végig nagy koncentrációval lehozni, de a csapaton azt éreztem, hogy abszolút készen álltunk erre a küzdelemre. Tudom, hogy sok különleges meccs van a klub és a szurkolók számára is, de a legfontosabb feladatunk a fő célunk: azaz meg szeretnénk nyerni a szezon végén a bajnokságot. Ezért is dolgozik mindenki, azt gondolom, hogy jó úton járunk.

A hajrában szerezte meg a győzelmet az FTC

Küzdelmes mérkőzésen, Mmaee 83. percben fejelt góljával a vendégek 1-0-ra nyerték a rangadót.

Az OTP Bank Liga 2. fordulójából elhalasztott mérkőzést szerda este pótoltuk az FTC ellen Székesfehérváron. 6000 néző látogatott ki a MOL Aréna Sóstóba, a kezdés előtt Wittmann Gézát köszöntötte klubunk 60. születésnapja alkalmából, a kezdőrúgást pedig Kovács Sarolta, olimpiai bronzérmes öttusázó végezte el. Az RBD remek élőképpel köszöntötte a csapatot.

Szabics Imre a Kovács D. - Nego, Rus, Fiola, Stopira - Dárdai, Szendrei, Makarenko, Heister - Nikolics, Jallow kezdőnek szavazott bizalmat.

Zachariassen gyenge kísérletével indult a találkozó, majd Dárdai lövése pattant szögletre, ami után Makarenko fejelt kapu fölé. Rus Adrián percei következtek, több beadás után is ő fejelte ki a labdát a kapunk elől, majd az első negyedóra végén Zachariassen lövését védte Kovács. 3 perccel később Mmaee lapos centerezését vétette el Tokmac szerencsénkre. A 23. percben szép támadást vezettünk: Fiola szerzett labdát, Dárdainak passzolt, ő Negot indította a jobb oldalon, a beadásra a felfutó Fiola érkezett és 6 méterről fölé fejelt. Egy minutummal később Civic szögletét Mmaee fejelte fölé 4 méterről.

A 27. percben Jallow robbant rá egy hazatett labdára, Dibusz mentésébe bele is ért, de ez nem volt elég a helyzethez. Félóra után Mmaee ment el a bal oldalon, középre passzolt, érkezett Zachariassen és nagy helyzetben mellé lőtt. Két perc múlva Mmaee lőtt kapásból, ballal a jobb felső mellé a tizenhatos széléről. A 38. percben Heister beadása után estében, fejjel mentett Laidouni a tizenhatoson belül. A ráadás perceiben még Tokmac próbálkozását blokkoltuk, gól nem született, 0-0-val mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész Vidi-helyzettel indult, Jallow lapos beadásáról éppen csak lemaradt Dárdai a kapu előtt! 3 perccel később Jallow passzát Nikolics tette vissza lövésre Szendreinek, aki kapu fölé bombázott 22 méterről. Továbbra is támadásban maradtunk, de az FTC került helyzetbe: Heister beadását Samy Mmaee fejelte ki, a kontra végén Tokmac passzát Ryan Mmaee lőtte fölé. Az 57. percben Szendrei szabadrúgása után Makarenko fejelt a jobb alsó mellé, kicsivel később Uzuni labdáját Tokmac bólintotta a kapu jobb oldala mellé 7 méterről. A 64. percben Dárdai jól indult meg befelé jobbról, majd ballal lőtt, Dibusz hatalmasat védett. 20 perccel a vége előtt kétszer is labdát szereztünk 30 méterre az FTC kapujától, mindegyik szituáció ígéretesnek tűnt, de végül egyikből sem alakult ki helyzet sajnos.

A 74. percben egy gyors kontra végén Tokmac indította Uzunit, akinek lövését bravúrral hárította Kovács. 5 perc múlva Uzuni szöglete és egy pattanás után Loncar lőtt 14 méterről fölé. A 83. percben megszerezte a vezetést az FTC, Civic szögletét Ryan Mmaee fejelte 6 méterről a bal alsóba (0-1).

Nem tudtunk helyzetbe kerülni az utolsó 10 percben, a vendégek viszont kétszer is, Uzuni 10 méterről, ziccerben lőtt fölé, Mmaee 15 méterről nem találta el a kaput. Az állás nem változott, egygólos győzelmet aratott a Ferencváros Sóstón. Legközelebb szombaton lépünk pályára, a Puskás Akadémia FC-t fogadjuk majd.