90 +7.Vége a mérkőzésnek! 2-1-re győztünk!
90 +4.Mezghrani beadása után nagy Kovács védés, a kontra végén Dárdai ziccerét blokkolják!
90.Honvéd-gól a 90. percben, de les szerencsére!
89.Nego beadása Szappanosé lett.
88.Zivzivadze helyett Heister a pályán.
86.Dárdai szögletét kifejelték a vendégek.
85.Dárdai lőtt 17 méterről, egy védőről majdnem a kapuba pattant a labda, de végül szöglet.
83.Makarenko is sárgát kapott egy szabálytalanág után.
83.Zivzivadze hozta fel a labdát 60 méteren keresztül, a tizenhatoson belül csinált egy cselt, lövése lepattant, Kodro ismételt, Szappanos védett nagyot!
82.Nagy Honvéd-helyzet végén Zsótér találta el Rust.
81.
80.Dárdai szöglete után Szappanos üggyel-bajjal megszerezte a labdát.
79.Zivzivadze került helyzetbe, lőtt is jobbal, a labda szögletre pattant, de az asszisztens közben lest jelzett.
78.Fiola és Eppel is sárgát kapott.
77.Dárdai passza után Kodro lövés helyett cselezni próbált 9 méterre a kaputól, nem sikerült sajnos a mozdulat.
76.Eppel váltja Pantelicet.
75.Nono adott középre egy szabadot balról, Nego fejelte ki a labdát.
73.Dárdai szöglete után Funsho adott be, Musliu elől kifejelte egy védő, újabb szöglet. Ezt bekanyarította Dárdai, Stopira fejese után hatalmasat védett Szappanos, a kipattanót pedig Zivzivadze vágta fölé másfél méterről!
72.Funsho hozta helyzetbe Kodrot, akinek lövésébe Batik vetődött bele.
71.Zsótér cselezte helyzetig magát, majd 15 méterről nem sokkal a léc fölé bombázott.
70.A játék közben újra elindult az ápolások után.
69.Mi is cserélünk, Petrjak nem folytatja, Funsho jött a helyére.
68.Lovric helyett Mezghrani érkezett.
67.Stopira és Petrjak is ápolásra szorul, áll a játék.
64.Tamás beadása után Rus mentett a kapunk előtt.
63.Egy kétperces videózás után végül érvényesnek ítélte a VAR a gólt.
60.Gól. Nono ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást jobbról, Batik pedig a léc alá fejelt az ötösről.
57.Bőle - Machach és Balogh - Zsótér csere a vendégeknél.
56.
55.GÓÓÓÓÓÓÓL! Az ellentámadás végén Petrjak kapott labdát a bal szélen, és jobbal a bal alsóba lőtt, Szappanos csak hozzáérni tudott, védeni nem!
54.Nagy Honvéd-helyzet! Bőle beadása Stopiráról szerencsére nem Balogh elé pattant, hanem Kovács kezébe.
51.Dárdai lőtt 30 méterről fölé.
49.Lukic indította Baloghot, aki szerencsére nem lőtt és így kisodródott, a beadása pedig Kovácsé lett.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +1.Hidi szöglete után Rus fejelte ki a labdát, ezzel vége is az első félidőnek.
45.1 perc a ráadás.
44.A második Honvéd-szögletet Nono adta be, Batik hozzáért, de Fiola tisztázott.
40.
38.Nego adott be jobbról, Petrjak kapásból lőtt 17 méterről, levágódott a labda a blokkról.
36.Nono lőtt fölé 30 méterről.
36.Dárdai centerezését Kodro lőtte fölé közelről, de közben mintha szabálytalankodtak volna vele szemben, Berke mindenesetre továbbot intett.
33.Petrjak cselezgetett a bal szélen, majd a hosszúra ívelt, nem volt érkező.
32.Lukic lépett oda Musliunak, ez is sárga.
31.Dárdai éles beadását Szappanos szerezte meg Petrjak elől.
28.Lovric rúgta fel Petrjakot, sárga lap.
27.
26.GÓÓÓÓÓÓL! Egy villámgyors kontra végén Nego labdájával Zivzivadze lépett ki a bal oldalon, csinált egy cselt visszafelé, majd jobbal gyönyörűen tekert a bal felsőbe!
24.Balogh cselezte ki Kovácsot, majd másfél méterről a kapufát találta el az üres kapu helyett, de közben lest jelzett az asszisztens.
23.Szép támadást vezettünk, Dárdai - Kodro - Dárdai - Petrjak volt a labda útja, utóbbi középre adott, de Zivzivadze mögé érkezett a passz, a hosszún berobbanó Kodróról pedig az alapvonalon túlra pattant a játékszer.
20.Nono az első kispesti szögletet Bőléhez passzolta, aki rendkívül gyengén adott be balról, nem is lett helyzet.
17.Balogh ugratta ki remekül Lukicot, aki ziccerben vihette a labdát, majd 16 méterről fölé lőtt.
16.Balogh visszatett labdáját Bőle lőtte méterekkel fölé balról, 12 méterről.
15.Dárdai adta be az első szögletünket, Stopira fejelt fölé nagy helyzetben, 6 méterről!
13.
12.Bőle beadása elment mindenki előtt szerencsére.
9.Bőle elől mentett Stopira, de úgy, hogy visszapattant a labda a Honvéd játékosára, kirúgás.
7.Dárdai ívelt középre egy szabadot jobbról, kifejelték a vendégek.
5.Egy lecsorgó labdát Fiola bombázott éles szögből az oldalhálóba.
4.Egyelőre mezőnyjáték folyik.
1.Elkezdődött a meccs!
-3.Érkeznek a csapatok!
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs!
-25.
-30.A mai lesz a két csapat 110. NB I-es mérkőzése, 41 Vidi-győzelem, 47 Honvéd-siker és 21 döntetlen született eddig.
-40.A két csapat elkezdte a melegítést.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács - Fiola, Rus, Musliu, Stopira - Dárdai, Nego, Makarenko, Petrjak - Zivzivadze, Kodro.
-65.Köszöntünk benneteket a MOL Aréna Sóstóból! 19.30-kor kezdődik a Vidi - Honvéd bajnoki!
Mérkőzés után

Szabics Imre:

"Nagyon élveztem a mérkőzést, szerintem egy nagyon jó meccset láthattak a szurkolóink és a semleges nézők is, amelyen rengeteg helyzet volt. Persze lezárhattuk volna kicsit hamarabb a találkozót, nyugodtabban ülhettünk volna a kispadon, ha a kontráinkat góllal fejezzük be, de sajnos ez nem sikerült. Úgy érzem, mindenki nagy élménnyel gazdagodott ma, aki kilátogatott a stadionba, nekem pedig egy hatalmas adrenalinsokk volt ez a mai kilencven perc. Elégedett és büszke vagyok a mai mérkőzés miatt. Az előző válogatott szünetre két győzelemmel mentünk el, de szétesett a csapat, mert a Covid betört az öltözőbe. Ez a kutyát nem érdekli, de belül azért nehéz volt ez a helyzet. Nem sírtunk, tettük a dolgunkat. Ennyi nehézség után olyan érzésem volt a mai meccsen, hogy majd ebből visszaad valamit az élet, és nem bosszulja meg azt, hogy kimaradnak a helyzetek. De a jövőben jobban kell majd gazdálkodnunk a lehetőségekkel."

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón vezetőedzőnket a tervezett kontrákról és Ivan Petrjak sérüléséről is kérdezték.

"Egy labdarúgó-mérkőzéssel kapcsolatban sok mindent lehet tervezni, de minden meccsnek megvan a saját dinamikája. Az elemzések folyamán arra a következtetésre jutottunk, hogy a Honvéd majd futballozni szeretne, ebből következően lesznek labdavesztései. Ezt a fázisát is gyakoroltuk a labdarúgásnak a hét folyamán, de ilyenkor jön az említett mérkőzés-dinamika: sikerült előnybe kerülni, így hatványozottan jöhettek a kontratámadások. Ezzel együtt megnézve a meccs statisztikáit, azt láttam, hogy többet birtokoltuk a labdát. De magától értetődő volt az előny miatt, hogy a kontrákból is veszélyesek tudunk majd lenni. Petrjakkal kapcsolatban még nem tudok pontos diagnózist, a napokban kiderül, hogy pontosan mi a helyzet vele. Az elmúlt öt hét problémái után bízom benne, hogy nem szakad a nyakunkba újabb gond."

Horváth Ferenc:

Akik leültek megnézni ezt a meccset, szerintem jól szórakoztak. Minden benne volt, amitől szép a futball, főleg a második félidőben. Az első félidőben nem voltunk olyan bátrak, mint szerettem volna, de persze a Vidi egy jó csapat. De összeségében mindent megtettünk azért, hogy legalább egy pontot szerezzünk. Elég veszélyes játékot vállaltunk fel, nagyon őszinte futball volt részünkről ez a mai. Egy pontot megérdemeltünk volna, de így is gratulálok a csapatomnak a teljesítményhez. Nem érdemtelen a Vidi győzelme, hiszen nekik is voltak nagyon komoly lehetőségeik. Nem mondok most nagy okosságot, de az nyer, aki belövi a helyzeteket. A második gól előtt nekünk volt nagy lehetőségünk, de jött a kontra, és 1-1 helyett 2-0 lett. (Engedte-e volna a szögletet a végén? - kérdezte egy újságíró kolléga) Nem vezette rosszul a mérkőzést a játékvezető, de sokat állt a játék, sajnáltam, hogy nem végezhettük el az utolsó szögletet.

Győzelem a Budapest Honvéd ellen

Zivzivadze góljával 1-0-ra vezettünk a szünetben, amit Petrjak duplázott meg a második félidő elején. Batik fejesével szépített a Honvéd, de egyenlíteni nem tudott.

A Budapest Honvéd elleni szombat esti bajnokit ünnepi pillanatok vezették fel, hiszen Sallói István sportigazgató Ivan Petrjakot és Nikolics Nemanját köszöntötte a mellrák elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozó kampány miatt rózsaszínűre kivilágított MOL Aréna Sóstóban. Előbbi 100., utóbbi 250. NB I-es meccsét játszotta az előző fordulóban.

A kezdőcsapatunk is rózsaszín pólóban érkezett a pályára, Szabics Imre a kispestiek ellen a Kovács D. - Fiola, Rus, Musiu, Stopira - Dárdai, Nego, Makarenko, Petrjak - Kodro, Zivzivadze tizenegynek szavazott bizalmat az OTP Bank Liga 9. fordulójában. A vendégek vezetőedzője, korábbi csatárunk és trénerünk, Horváth Ferenc, a volt Vidi-játékosok közül Tamás Krisztiánt a kezdőbe nevezte, Zsótér Donát és Tomas Tujvel a kispadon várt bevetésre.

Az első lehetőségünkre az ötödik percig kellett várni, ekkor a kapu előtt feltűnő Fiola Attila lőtt éles szögből oldalhálót. Tíz perc múlva jött a következő nagy helyzet, ekkor Dárdai szögletét a középen remekül érkező Stopira fejelte kapu mellé. Egy perccel később 14 méterről Bőle Lukács nevéhez fűződött az első kispesti lövés, de Kovácsnak nem kellett közbeavatkoznia, majd Nenad Lukic kapott egy jó kiugratást a leshatáron, de labdavezetés közben lelassult és a lövésre sem maradt sok ereje, így kapusunk ismét munka nélkül maradt. A félidő felénél jártunk akkor, amikor egy szép támadás végén Ivan Petrjak erősen középre lőtt labdájáról sajnos Budu Zivzivadze és Kenan Kodro is lemaradt.

A 24. percben Balogh Norbert óriási helyzetben, Kovácsot kicselezve kapufát rúgott, de a vendégcsatárnak mondhatni szerencséje volt, hiszen egyébként is lesen kapta az átadást. Két perccel később megszereztük a vezetést! Nego parádés ütemben indította Zivzivadzet, aki egy szép csel után, 10 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-0)!

Tíz perc volt még hátra az első játékrészből, amikor Dárdai centerezését Kodro pörgette kapu fölé miközben az egyik fővárosi hátvéddel birkózott. Sok említésre érdemes esemény már nem történt az egyperces hosszabbítással együtt 46 percesre nyújtott első félidőben, egygólos előnnyel vonultunk pihenőre.

A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, a játékrész első helyzete pedig Balogh Norbert nevéhez fűződött, de Fiola és Kovács Dániel együttes erővel elhárították a veszélyt. Az 51. percben Dárdai vállalkozott lövésre 27 méterről, de nem talált kaput. Az 55. percében Kodro adott remek ütemben passzt Petrjaknak, ukrán szélsőnk pedig állítgatás nélkül jobb belsővel, 14 méterről lesimázta a labdát a bal alsóba (2-0)!

A 60. percben szépítettek a vendégek, egy szabadrúgás után Batik Bence fejelt a hálóba az ötösről (2-1).

A 71. percben Zsótér került lövőhelyzetbe, volt játékosunk nagy erővel vágta a kapu fölé a labdát mintegy 15 méterről. Egy perccel később a megsérülő Petrjakot váltó Funsho szerzett harcosan labdát, majd nigériai szélsőnk Kodrohoz passzolt, de a lövés előtti utolsó pillanatban menteni tudtak a kispesti védők.

A szögletet követően Stopira erős fejesét Szappanos óriási bravúrral védte, a kipattanót Zivzivadze vágta közelről kapu fölé. Nyolc perccel a vége előtt Zsótér lövésébe vetődött bele Fiola. A 83. percben Szappanos parádézott a kispesti kapuban: Zivzivadze és Kodro tizenhatoson belül leadott lapos lövését is hárítani tudta a vendégek hálóőre. Újabb két perccel később Dárdai 21 méteres próbálkozása vágódott az egyik hátvédről szögletre. A 90. percben gólt szereztek a vendégek, szerencsére lesről, maradt a 2-1, ami a 6 perces ráadásban sem változott, bár mindkét csapat betalálhatott volna, a vendégek részéről Mezghrani és Nono kerültek helyzetbe, mi Dárdai révén veszélyeztettünk.

2-1-re nyertük a rangadót és felléptünk a tabella negyedik helyére. Legközelebb október 22-én, pénteken lépünk pályára, az Újpest vendége lesz csapatunk.