87.Revenco lőtt kapura 18 méterről, Rockov rutinosan hagyta kapu mellé gurulni a labdát.
81.Cojocaru helyére Binzaru állt be.
79.Lupan szlalomozott a 16-osunk előterében, majd 17 méterről kapu felé lőtt.
76.Bejan 22 méteres, lapos lövése alig kerülte el a kapunkat.
75.Csere mindkét oldalon, Nego helyére Kojnok, valamint Ambros helyére Fedorov érkezett.
69.Szélről érkező beadás után Kodro lövése egy védőről Nego elé pattant, aki 15 méterről ismét kapura lőtt, de a labda ezúttal is elakadt a blokkban.
64.Bogaciuc helyére Bejan állt be.
62.Stopira, Zivzivadze és Makarenko helyére Heister, Bumba és Pinto álltak be.
55.​Cotogoi kapott sárgát.
50.

46.Folytatódik a meccs. A szünetben Dárdai helyére Kodro állt be. A hazaiak kettőt cseréltek a szünetben Sandu és Jardan helyére Lupan és Cotogoi érkeztek.
45.Vége az első félidőnek.
44.Platica vette célba a bal felső sarkot 22 méterről, Rockov szépen védett.
40.GÓÓÓÓÓÓÓL!

Zivzivadze
megállíthatatlan! Ismét egy remek labdát kapott, ezúttal Dárdaitól, majd egy szép csel után 14 méterről lőtt a hazai kapuba georgiai támadónk.
35.GÓL!

A büntetőt Sandu a jobb kapufa segítségével értékesítette, Rockov az ellenkező irányba vetődött.
34.Pokorny kapott sárgát.
33.Hazai szöglet után egy moldáv játékos került a földre, a francia játékvezető 11-est ítélt.
31.GÓÓÓÓÓÓL!

Az egész stadionos hullámzást Budu Zivzivadze törte meg, Dárdai remek labdájával lépett ki a védői közül, majd 15 méterről higgadtan passzolt a kivetődő kapus mellett a kapuba.
27.A pályán ezekben a percekben helyzet nélkül játszanak a csapatok, a katonák által elindított hullám viszont már tizedik alkalommal ér körbe a stadionban. A maga módján jó a hangulat.
25.A moldáv katonák most épp egy hullámozást indítottak el, amit a stadionban helyet foglaló nézők / szurkolók lelkesen vesznek át.
21.Makarenko durrantott kapu fölé 22 méterről.
16.Dárdai a hazai 16-oson belül egy csel után középre akarta passzolni a a labdát, de a védők menteni tudtak.
15.Hosszan előre ívelt labdát nagyon magabiztosan ölelt magához az ötösünkön belül Rockov.
12.A hírek szerint megjavult a jel, immár otthon is látható a Vidi kisinyovi találkozója!
11.Nego szélről próbálta megtréfálni a hazaiak kapusát, beadás helyett kapura emelt, Avram a léc alól kellett, hogy mentsen.
10.

9.Óriási moldáv helyzet maradt ki, vagy fogalmazzunk úgy, hogy EMIL ROCKOV szenzációs mentéssel jelentkezett.

Cojocaru kapott remek kiugratást, egyedül vezette a labdát a kapunkra, de Rockov remek ütemben vetődött ki és lábbal tisztázni tudott.
8.Jardan kapott sárgát.
5.Az első öt perc eseménytelenül telt el a pályán.

A lelátón viszont történnek érdekes dolgok: egy egész szektort megtöltöttek fiatal moldáv katonákkal, akik katonai egyenruhában foglalnak helyet és ők azok, akik hangosan biztatják az FC Petrocub Hîncești együttesét. A lelátón helyet foglaló szurkolók tőlük veszik át a rigmusokat.
2.Az M4 Sport tájékoztatása szerint egyelőre nem érkezik meg a közvetítés jele Kisinyovból, emiatt nem látható otthon élőben a meccs. Tartsatok velünk, online-közvetítésünket követve semmiről nem maradtok le!
1.A moldávok kezdték a meccset.
-5.Érkeznek a csapatok, a hazaiak feketében, mi pedig fehérben futballozunk ma este.
-20.

-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-40.Hangolódj te is a múlt heti találkozó öt fehérvári góljával a ma esti találkozóra!
-45.A hazaiak mestere, Ivan Tabanov két helyen változtatott a múlt heti kezdőcsapatán, kikerült Bejan Alexandru és Cotogoi Cornel, helyükre Sandu Constantin és Bogaciuc Victor kerültek be a kezdőbe.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Rockov - Fiola, Lüftner, Stopira - Nego, Pokorny, Makarenko, Hangya - Funsho, Dárdai - Zivzivadze
-55.

-65.Üdvözlünk bennetek Moldova fővárosából, Kisinyovból, ahol helyi idő szerint 20 órakor - otthoni idő szerint 19-kor - lépünk pályára az FC Petrocub Hîncești ellen. Múlt héten Székesfehérváron 5-0-ra nyertük meg az első meccset.
Mérkőzés után

Michael Boris:

Az 5-0-s előnyünk ellenére úgy készültünk fel a párharc visszavágójára is, mint bármelyik másik mérkőzésre. Az elején az ellenfél próbált nyomást helyezni ránk, a vezetésünk után először sikerült is egyenlítenünk, de a második gólunk után nyilvánvalóvá vált, hogy nem tudnak majd hat gólt szerezni és megfordítani a párharcot. Nagyon fontos volt számunkra a továbbjutás, hiszen a bajnokság és a MOL Magyar Kupa mellett a Vidi mindig jól akar teljesíteni a nemzetközi porondon is, örülünk, hogy a következő körben egy olyan nagy csapat, mint a Köln ellen játszhatunk majd. Mostantól a Ferencváros elleni bajnokira, majd a Kölnre készülünk, feltérképezzük őket is és remélem, a rájátszásban is sikerül eredményesen szerepelnünk.

Alexei Savinov:

A Fehérvár egy remek csapat, jó játékosaik vannak, ráadásul minden posztra ketten is, elég csak a befejező csatáraikat, Kenan Kodrót és Budu Zivzivadzét említenem. Taktikusan játszó ellenféllel játszottunk, sajnos a győzelmet ma sem sikerült megszereznünk, de azt gondolom, hogy amennyiben Fehérvár a Köln ellen is ilyen agresszív támadójátékot mutat majd, jó eséllyel lépnek pályára. Sok sikert kívánok nekik a folytatásban!

Zivzivadze duplájával idegenben is legyőztük az FC Petrocub Hînceștit

Csapatunk kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel jutott az EKL rájátszásába, ahol az 1. FC Köln vár ránk.

A Vidi az EKL harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén magabiztos, 5-0-ás győzelmet aratott a moldáv FC Petrocub Hîncești ellen, így megnyugtató előny birtokában léphettünk csütörtök este a kisinyovi Zimbru Stadionban pályára. Vezetőedzőnk, Michael Boris hét helyen is változtatott a múlt heti kezdőnkön, bekerült többek közt Rockov, Pokorny és Lüftner is a csapatba. A visszavágó mérkőzést így az alábbi felállásban kezdtük: Rockov - Fiola, Lüftner, Stopira - Nego, Pokorny, Makarenko, Hangya - Funsho, Dárdai - Zivzivadze.

Hatalmas moldáv helyzettel kezdődött a meccs, a 9. percben Cojocaru kapott remek kiugratást, egyedül vezette a labdát a kapunkra, de Rockov kiváló ütemben vetődött ki és lábbal tisztázni tudott. Két perccel később Nego a jobb szélről próbálta megtréfálni a hazaiak kapusát, beadás helyett kapura emelt, Avram a léc alól kellett, hogy mentsen. A 21. percben Makarenko távoli lövése szállt kapu fölé. Tíz perccel később Dárdai passzát követően Zivzivadze talált 14 méterről a kapuba nagyon higgadtan (0-1).

Nem örülhettünk azonban sokáig, egy perccel később egy sarokrúgás után Pokorny rántotta le ellenfelét a 16-oson belül, a megítélt 11-est pedig Sandu a jobb kapufa segítségével váltotta gólra (1-1). Öt percig maradt csupán döntetlen az állás, köszönhetően a megálíthatatlan Zivzivadzénak, aki ismét Dárdaitól kapott szép labdát, majd egy pazar cselt követően 13 méterről lőtt a hazai kapuba (1-2).

A második félidőre már nem jött ki a két gólpasszt jegyző Dárdai, őt Kodro váltotta, a 62. percben pedig Stopira, Zivzivdze és Makarenko is elhagyta a pályát, helyükre Heister, Bumba és Pinto érkeztek. A 69. percben jártunk, amikor egy szélről érkező beadást követően lőtt Kodro hét méterről kapura, a labda egy védőről Nego elé pattant, aki 15 méterről ismételhetett, azonban a játékszer ismét elakadt a blokkban. A túloldalon Lupan, Bejan és Revenco is távolról próbálták bevenni a kapunkat, de mindegyik alkalommal célt tévesztett a kísérlet.

A második félidőben is becsülettel küzdöttek a csapatok, de ez a játékrész már sem gólt, sem komolyabb gólhelyzetet nem hozott. Együttesünk magabiztosan, 7-1-es összesítéssel jutott az EKL rájátszásába, ahol az 1. FC Köln vár ránk. Az első meccset jövő csütörtökön Kölnben rendezik meg, a visszavágót pedig augusztus 25-én a MOL Aréna Sóstóban. De előtte, most vasárnap este még a Ferencváros vendégei leszünk a bajnokságban.